Puzzle Disney

Popularne sceny z bajek i kreskówek są częstymi motywami graficznymi, którymi cechują się właśnie Puzzle Disney. Są to między innymi projekcje: Myszki Miki, Pięknej i Bestii, Kopciuszka, Piotrusia Pana, Alicji w Krainie Czarów, Zakochanego Kundla, Alladyna, Śpiącej Królewny, Bambi oraz wzory z czarnymi charakterami z bajek np. złą królową z Królewny Śnieżki. W zależności od poziomu zaawansowania oraz cierpliwości, a także systematyczności można wybrać właściwą liczbę elementów. Takie puzzle mają nawet 4 x 1000 elementów. Jakość wykonania zapewniają wyłącznie renomowani producenci, tacy jak: Ravensburger, Jumbo, Schmidt i Trefl.

Ostateczny zakup może też zależeć od wielkości danej rodziny. Jednocześnie zdarza się, że takie baśniowe puzzle są chętnie układane w gronie bliskich czy przyjaciół, a także wspólnie z dziećmi. Taka forma spotkania pozwala się do siebie zbliżyć i nawiązać silniejsze relacje. W przypadku zakupu zestawu nabywca może również liczyć na wysyłkę paczkomatem. W tej kategorii z serii Walt Disney są też wersje dla zapalonych kolekcjonerów. Pierwszą są puzzle firmy Ravensburger charakteryzujące się doskonałą spójnością elementów, wysoką jakością wykonania, a także dokładnymi wzorami. Drugą tworzą puzzle z firmy Schmidt projektu Thomasa Kinkade (w skład tej kolekcji wchodzą również limitowane edycje np. świąteczne).

Puzzle Disney z kultowymi bohaterami bajek

Puzzle Walt Disney przypominają najważniejsze sceny oraz kluczowe momenty określonych filmów animowanych. Taka droga dojścia do finału, czyli ułożenia całości, jest więc formą odkrywania na nowo ulubionych bohaterów. Z pewnością dużym wyzwaniem będzie stworzenie układanki bez jednoczesnego zerkania na grafikę umieszczoną na pudełku. Niektóre osoby mają na tyle zaawansowaną pamięć wzrokową, że podejmują taką formę rozrywki. Jest to świetna zabawa i frajda z osiągania kolejnych etapów układania puzzli. Wbrew stereotypom nie jest to tylko propozycja dla najmłodszych. Różnorodność kolorystyczna i próba przeniesienia wizualizacji na połączone elementy to wciągająca rozrywka dla młodzieży oraz dorosłych. Po latach wiele osób z nostalgią może wrócić do wspomnień, zwłaszcza spoglądając na sceny z Disneya.

Doskonałe odwzorowanie detali w Puzzlach Disney

Wiele z wariantów Puzzli Disney wyróżnia się świetną klasą wykonania i zalicza się do kategorii Premium Quality. Nic dziwnego, ich autorami są bowiem cenieni ilustratorzy. Wystarczy wspomnieć o choćby Thomasie Kinkade, który jest znanym, amerykańskim malarzem. Skupienie na szczegółach można zauważyć we wszystkich grafikach tych puzzli. Piękna i Bestia to ich niezapomniany, śnieżny taniec. Z kolei Piotruś Pan przywołuje przepiękną krainę Nibylandii. Kopciuszek w drodze na bal gubi pantofelek. I wreszcie, Zakochany Kundel, czyli historia miłości ponad wszelkimi podziałami. Są to tylko jedne z wielu przykładów przeniesienia urzekających scen na elementy puzzli. Chęć ich zestawienia w efektowną całość jeszcze mocniej podkreśli atrakcyjność każdego niuansu.

Puzzle Disney jako dekoracja pokoju dziecięcego

Własnoręcznie wykonana rzecz, wymagająca dużego nakładu czasu i cierpliwości, może być równocześnie świetnym dodatkiem dekoracyjnym. Puzzle Disney doskonale nadają się do zrealizowania takiej koncepcji, szczególnie gdy gotowe ilustracje nie spełniają naszych oczekiwań. Poczucie połączenia w całość tysiąca lub więcej elementów daje poczucie zadowolenia. Zależnie od wystroju i przyjętej aranżacji można w ten sposób wzbogacić pokój chłopca, dziewczynki, a czasem też osoby dorosłej. Będzie to na przykład przełamanie minimalistycznego designu przy równoczesnym uwzględnieniu motywu bajkowego lub humorystycznego. Postacie Disneya przedstawione na tych puzzlach to też czarne charaktery, w tym: Diabolina, Hans, Frollo, Cruella de Mon czy Dżafar. Może to być zabawne nawiązanie do osobowości właściciela domu albo mieszkania. Ułożone puzzle pokażą w pewnym stopniu dystans do siebie.

Puzzle Disney, czyli idealny pomysł na prezent

Do najbardziej popularnych postaci bajkowych należą bez wątpienia: Roszpunka, Piękna i Bestia czy Zakochany Kundel. Poza nimi wśród dostępnych u nas logicznych układanek można znaleźć też Puzzle Myszka Miki. Mogą być odpowiednim pomysłem prezentowym z różnych okazji. Bywają to między innymi puzzle na święta Bożego Narodzenia, imieniny, urodziny, wspólne rocznice albo Dzień Dziecka. Decydując się na taki upominek, warto pomyśleć o jego wspólnym ułożeniu. Przewagą puzzli nad innymi gadżetami jest zaangażowanie wielu bodźców umysłowych, które sprzyjają właściwemu rozwojowi. Dziecko już na etapie szkolnym będzie szybciej rozwiązywać zagadki logiczne, a także zadania związane z koniecznością kojarzenia czy zestawiania faktów. Wybrane projekcje graficzne Disneya są raczej spokojne i stonowane. Można je bez problemu podarować zarówno dzieciom, jak i osobom starszym.

Filtr - Marki
Filtr- Autor
Filtr - Elementacja
Filtr - Tematyka

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18