Puzzle mapy

Pasjonaci podróży i miłośnicy różnych zakątków świata mogą mieć także hobby związane z klasycznymi, rodzinnymi układankami. Połączeniem takich zainteresowań są właśnie Puzzle Mapy. Wytwórca koncentruje się na idealnym naniesieniu: map, wskazań globusa, a nawet zdjęć z drona oraz satelity. Zachwycający realizm jest dostrzegalny w każdym detalu, którym bywa: klasyczny zabytek, miejsce częstych zgromadzeń lub obszar przyrodniczy. Każda osoba ciekawa świata może więc pośrednio poznać jego interesujące płaszczyzny. Także w dosłownym rozumieniu, ponieważ niektóre odmiany puzzli skupiają się na podkreśleniu ukształtowania terenu oraz jego charakterystyki. Wszystko po to, aby już ułożona grafika mogła stać się dekoracją. Po oprawieniu ułożonych puzzli warto zawiesić je w: gabinecie, salonie, sypialni, pokoju dziecięcym lub innym, wybranym pomieszczeniu. Będzie to odważniejsza alternatywa dla tradycyjnego obrazu albo wazonika. Co ważne – stworzona niemal własnoręcznie.

Poznaj starożytną i egzotyczną mapę świata z puzzlami

Odniesienie do współczesności, ale też charakterystyka zamierzchłych obszarów terytorialnych to możliwości, które Puzzle Mapa oferują potencjalnym odbiorcom. Jest to więc szansa na poznanie innych aspektów związanych z taką układanką lub zachęta do dalszego zgłębienia tematu. Wersja starożytnej mapy przedstawia kulę ziemską z poszczególnymi krainami geograficznymi oraz opisami w języku łacińskim. Znawcy terminologii z pewnością rozszyfrują wiele legend, natomiast inni będą mogli je poznać dzięki fachowej literaturze. Odmiana egzotyczna mapy świata w formie puzzli to z kolei alternatywa dla tradycyjnej. Oba typy wymagają dużego zaangażowania, ponieważ pierwszy to aż 3000 elementów, a drugi – 2000. Tym ważniejsze jest skupienie na szczegółach, które powinny ułatwić łączenie określonych części w większe fragmenty. Warto zwrócić uwagę na użycie: matowego lakieru, tektury z recyklingu i naturalnych dodatków materiałowych, a także na słyszalne kliknięcie podczas wsadzania poszczególnych puzzli (wyłącznie w produktach firmy Ravensburger).

Puzzle Mapy to zabytki oraz panoramy światowych metropolii

Puzzle Mapa Świata to perfekcyjne przeniesienie skali danego obszaru oraz projekcja wielu, znanych obiektów zabytkowych. Doskonałym przykładem są chociażby londyńskie monumenty i obiekty, takie jak: Big Ben, London Eye, Buckingham Palace, Tower Bridge czy Trafalgar Square. Z pewnością ciekawą opcją są widoki z lotu ptaka na poszczególne, światowe metropolie. W ten sposób można lepiej uchwycić ogólną atrakcyjność i unikalność danego miasta. Czasem znajduje się ono w pobliżu oceanu, innymi razem wyróżnia się gęstą oraz ciasną zabudową albo ma rozwiniętą infrastrukturę. Warto dodać, że są to przeniesienia prac znanych artystów. Puzzle są zatem pewnym odzwierciedleniem świata widzianego z ich perspektywy. Ta kategoria układanek jest także odporna na odkształcenia i blaknięcia. Liczba elementów do ułożenia zaczyna się już od 500, ale są też wersje z 2000.

Ułóż mapę Londynu, Paryża i Sydney!

Układanka dedykowana nie tylko mieszkańcom wielkich ośrodków miejskich, ale też pasjonatom podróży, to na przykład Puzzle Mapa Londynu. Liczba turystów, którzy co roku odwiedzają stolicę Wielkiej Brytanii, a także zróżnicowanie kulturowe zachęcają do wizyty lub poznania jej walorów. Właściwym wstępem może być taka układanka, podobnie jak w przypadku Paryża czy Sydney. Poszczególne grafiki są przełożeniem obrazów wystawionych w galerii Arty Globe. Taka panorama metropolii jest ujęta w humorystyczno-rysunkowy sposób, jednak z zachowaniem wszelkich detali i charakterystycznych obiektów turystycznych. Puzzle są więc z jednej strony ciekawą propozycją dla miłośnika takich grafik, a z drugiej – zapalonego podróżnika czy turysty. Co ciekawe, na mapach można zaznaczać punkty już odwiedzonych miejsc. Ich uniwersalność sprawia, że są idealną opcją dla osób w różnym wieku. Taka rozrywka poszerzy też wiedzę z zakresu topografii miast i skojarzy zabytki z ich właściwą lokalizacją. Umiejętność okaże się przydatna w różnych okolicznościach.

Puzzle Mapy to geograficzna rozrywka logiczna dla całej rodziny

Kreatywne pomysły na wspólną zabawę w rodzinnym gronie powinny uwzględniać właśnie Puzzle Mapy. O ile gry planszowe dają w pewnym momencie ograniczone możliwości kolejnych rozgrywek, to takie układanki są kolejnymi wersjami już znanych obszarów. Osoba nie jest w stanie zapamiętać specyfiki połączeń lub dokładnego zestawienia elementów. Przy grach można zachować w głowie odpowiedzi na pytania albo właściwe ruchy. Z kolei puzzle o wymiarze historyczno-geograficznym mają niewątpliwy walor edukacyjny, ponieważ są połączeniem: antropologii, historii, geografii czy geologii. Niektórzy po ułożeniu mogą być wręcz zaskoczeni położeniem danego terenu lub jego przynależnością do danego kraju. Ci, którzy dobrze znają ten obszar wiedzy, nie muszą kierować się wyłącznie dopasowaniem końcówek. Puzzle mogą połączyć chociażby poprzez znajomość ukształtowania linii brzegowych lub granic państw.

Filtr - Marki
Filtr- Autor
Filtr - Elementacja
Filtr - Tematyka